SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

Ay’a ayak basan ikinci insan Buzz Aldrin, 93 yaşında Dünya Evine Girdi

Ay’a ayak basan ikinci insan Buzz Aldrin, 93 yaşında Dünya Evine Girdi
Bu haber 21 Ocak 2023 - 23:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ay’a ayak basan ikinci insan olarak tarihe geride bıraktığımız 93 yaşındaki Amerikalı astronot Buzz Aldrin, 30 yaş ufak sevgilisiyle evlendi. Sosyal medya hesabından nikah töreninden kareleri paylaşan Aldrin, “Los Angeles’ta ufak, özel bir törenle mübarek bir evliliğe katıldık. Çok heyecanlıyız” dedi.

aha evvelce 3 kez nikah masasına oturan Ay’a ayak basan ikinci insan olarak tanınmış NASA astronotu Buzz Aldrin, bir süredir aşk yaşadığı sevgilisiyle nikah masasına oturdu.

ÖZEL BİR TÖRENLE KUTSAL BİR EVLİLİĞE KATILDIK

93 yaşındaki astronot Aldrin, kendisinden 30 yaş ufak olan Doktor Anca Faur ile dördüncü evliliğini yaptı. Müjdeli haberi Twitter hesabından takipçileriyle paylaşan Aldrin, “Havacılık efsaneleri doğrulusunda onurlandırılacağım doğum günümde uzun süredir aşık olduğum Dr. Anca Faur ile evlendiğimi açıklamaktan sevinç duyuyorum. Los Angeles’ta ufak, özel bir törenle mübarek bir evliliğe katıldık ve kaçan gençler kadar heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

3 KEZ EVLENMİŞTİ

Eski NASA astronotu Aldrin, Neil Armstrong ile beraber 20 Temmuz 1969’da yapılan Ay’a ilk insanlı uzay uçuşunda yer aldı. Daha evvelce üç kez evlenip boşanan Buzz Aldrin, 1954’ten 1974’e kadar Joan Ann Archer ile, 1975’ten 1978’e kadar Beverly Van Zile ile, 1988’den 2012’ye kadar da Lois Driggs Cannon ile evli kaldı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA