SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

Binali Yıldırım’ın Oğluyla Fotoğrafı Tartışma Yarattı

Binali Yıldırım’ın Oğluyla Fotoğrafı Tartışma Yarattı
Bu haber 21 Ocak 2023 - 23:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile fotoğrafı münakaşa hususu olan Erzurum Valisi Okay Memiş, mevzu ile ilgili bir açıkla yaptı. Bir fotoğraf karesi üzerinden kendine yönelik linç kampanyası yürütüldüğünü belirterek, “30 senelik meslek hayatımızı bir esnaf ziyaretindeki kareyle yok mu edeceğiz? Biz vatandaşın, fakirin fukaranın emrindeyiz, güç odaklarının emrinde değiliz, hiçbir vakit da olmadık.” dedi.

 

Erzurum Valisi Okay Memiş, kendisinin olduğu bir fotoğraf karesi ile alakalı sosyal medyada oluşturulan paylaşımlarla alakalı bildirimde bulundu. Vali Memiş, Palandöken’deki bir otelde düzenlenen programda, gazetecilere, Türk, Kürt, Sünni, Alevi, sağcı, solcu ayırımı yapmadığını ve herkese eşit uzaklıkta olduğunu söyledi.

 

 

“BU KADAR ADALETSİZLİK OLUR MU?”

Herkesi kucaklamaya gayret gösterdiğini izah eden Memiş, “Buna mukabil bir şeyi dertleşme babında sizlerle paylaşmak istiyorum. Kaç gündür televizyonlarda izliyorsunuz. Bir fotoğraf karesi yüzünden bendenizi bilhassa linç eden kampanya yürütülüyor. Bu kadar adaletsizlik olur mu? Tek bir fotoğraf, saniyelik fotoğraf karesinden. Şaşkınlık içerisindeyim. 30 senelik meslek hayatımda bu tür bir şey ile karşılaşmadım. Bu nedir ya, bu nasıl bir seviyesizliktir? Bir şey de söyleyemiyoruz. Ne söylesek diğer yere çekilecek ama bu yaptıklarımızı ve hizmetlerimizi sizlere bilhassa anlattım.” dedi.

“GÜÇ ODAKLARININ EMRİNDE DEĞİLİZ”

Memiş, bir fotoğraf karesiyle linç edildiğini belirterek, “Nasıl adaletli insanlarsınız, bu nasıl adalet ve gazetecilik, nasıl bir politika anlayışı? Devlet adamlığını biz sizden mi öğreneceğiz? 30 senelik meslek hayatımızı bir esnaf ziyaretindeki kareyle yok mu edeceğiz? Biz vatandaşın, fakirin fukaranın emrindeyiz, güç odaklarının emrinde değiliz, hiçbir vakit da olmadık. Yani insanın sabrını zorluyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Saniyelik bir kare ile günlerdir üstümüze geliyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Bu nasıl adalet anlayışı.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA