SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

Sergen Deveci mucizeyi başardı… Felç kalmaktan kurtuldu

Sergen Deveci mucizeyi başardı… Felç kalmaktan kurtuldu
Bu haber 22 Ocak 2023 - 4:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Amasya’da 1.5 ay evvelce turneden dönerken oyuncu arkadaşlarını da taşıyan minibüsün TIR’a çarpması neticesi ağır yaralan tiyatrocu Sergen Deveci’nin felç kalma riski bulunuyordu. Bir yıldan evvelce ayağa kalkamayacağı söylenen oyuncu, yoğun fizik tedavi seanslarının sonrasında tedavi gördüğü hastaneden 44 gün sonra yürüyerek çıktı. Deveci, “Bir gün ‘yürüyebileceğim’ diye ağlayacağım aklıma gelmezdi. Hayata tekrar 1.82’den bakmak, o an aslında insanın gözleri doluyor” dedi.

AmAsya’da turneden dönerken ‘Baş Belası’ isimli tiyatro oyununun ekibini taşıyan minibüsün TIR’a çarpması neticesi üç arkadaşının öldüğü kazada boynu kırılan ve omurilik yaralanması nedeniyle felç kalma riski yaşam sürdüren Sergen Deveci mucizeyi başardı. 32 yaşındaki tiyatrocu, 44 gün sonra tedavi gördüğü Kocaeli Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi’nden yürüyerek çıktı.

“BU BENİM HAYATIMIN İKİNCİ EVRESİ”

Kazadan derhal sonra Sıhhat Bakanlığı’na bağlı ambulans uçakla İstanbul’a getirilen ve boyun omurundan ciddi bir ameliyat yaşamış Deveci, hekimleri bile şaşırttı. Doktorların “Bir yıldan evvelce ayağa kalkamayabilir” dediği oyuncu, 1.5 ayda kendi doktorunu dansa kaldıracak kadar iyileşme gösterdi. Robotik rehabilitasyon ile yoğun fizyoterapi seansları sayesinde, umudunu hiç kaybetmeden ve sıksık ayağa kalkacağı günü hedefleyerek hastane günlerini yaşamış Deveci, “Bu benim hayatımın ikinci evresi” dedi

“BOYNUMUN KIRILDIĞINI SÖYLEYEBİLİYOR OLMAM BİLE BİR MUCİZE”

Kaza bulunduğu anda ayakta bulunduğu amacıyla kafasını aracın tavanına vurduğunu ve bu amaçla boynunun kırıldığını izah eden Deveci, kaza anı ve sonrasını anlattı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA