SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

Ehliyet Ceza Puanları Siliniyor

Ehliyet Ceza Puanları Siliniyor
Bu haber 23 Ocak 2023 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kabine ardından alınan kararları tanımlamak amacıyla kameralar karşısına geride bıraktığımız Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürücüler amacıyla güzel bir haber verdi. Alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük dışındaki ihlallerden kaynaklanan ehliyet ceza puanlarının silineceğini bildiren Erdoğan, “2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısında alınan kararları açıkladı. Erdoğan, sürücülerin merakla beklediği ehliyet affıyla alakalı müjdeyi duyurdu.

“BİR MÜJDEYİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM”

“Trafik ceza puanlarıyla alakalı bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.” diyerek söze başlayan Erdoğan, “Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenilir yolculuğa ideal duruma getirdik. Ölümlü trafik kazalarında nerdeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi.” ifadelerini kullandı.

10 BİNE YAKIN EHLİYET İADE EDİLECEK

2,5 milyon sürücünün ceza puanının silineceğini duyuran Erdoğan “Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük durumları dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA