SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

İstanbul’da olay hırsızlık! Günde 30 40 bini böyle çaldı

Bu biyografi 25 Ocak 2023 - 23:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İstanbul’da olay hırsızlık! Günde 30 40 bini böyle çaldı

İstanbul Küçükçekmece’de para aktarım ve fatura ödeme bürosunda çalışan bir bayan bir sene boyuna tırnakçılık tekniğiyle aşağı yukarı 11 milyon lira çaldı. Sürekli açık veren ofisin emniyet kameralarında ayrıntılı araştırma yapan işyeri sahipleri hırsızlığı meydana çıkardı.

Küçükçekmece Halkalı Merkez Mahallesi’ndeki bir para aktarım ve fatura ödeme şubesinde meydana gelen olayda daha evvelce çalışıp ayrıldığı işyerine gene müracaat yapan Büşra D. adlı bayan, işe başladıktan sonra kasada açık çıkmaya başladı. Yaklaşık 1 sene vakitsince kasadan tırnakçılık tekniğiyle para çalan personel, iddiaya göre rezidans daire, eşi ve yakınlarının üzerine araba aldı.İşyeri sahiplerinin vakanın üzerine ayrıntılı olarak gitmesinin sonrasında Büşra D., babasının kalp krizi geçirdiğini ifade ederek işten ayrıldı. Büşra D.’nin işten ayrılması şüpheleri üzerine çekti. Emniyet kamera görüntüleri gene araştıran işyeri sahipleri hırsızlık vakasını meydana çıkardı. Şikayet üzerine yakalanan bayan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

HER GÜN ORTALAMA 30-40 BİN LİRA

Konuyla alakalı konuşan işyeri sahiplerinden Kahraman Hanbaba, çoğu sektörde iş yaptıklarını ve bütün paranın vakanın gerçekleştiği şubede toplandığını söyledi. Büşra D.’yi muhtaç durumda bulunduğu amacıyla gene işe aldıklarını bildiren Hanbaba, “Daha daha eskiden bizim büromuzda çalışıyordu, işten ayrıldı. Kısa bir vakit sonra gereksinimi bulunduğu, çocuğuna mama bile alamadığını ifade ederek iş talebinde bulundu. Kendisini tanıdığımız amacıyla işe aldık. Bizim sağlık, turizm, inşaat sektörlerinde işlerimiz var. Tüm paranın toplandığı merkez burası. Sirkülasyon aşırı çok bulunduğu amacıyla bu açığı meydana çıkarmak basit değil. Fakat senesonunda meydana çıkabiliyordu. Biz bu açıkları çalışanlarımıza yakıştıramadığımız amacıyla kendimizden şüphelendik. Tırnakçılık tekniği kullanmış. Parayı kasaya koyar gibi yaparak kolunun altına almış. Genelde dolar ve euro çalmış” dedi.

KAYITLARI GÜNLERCE UYUMADAN İNCELEDİLER

Her gün ortalama 30-40 bin TL’nin kasadan çalındığını ifade eden Hanbaba, “Biz günlerce sabahlara kadar uyumadan kamera kayıtlarını 10 defa gene ederek inceledik gene anlamadık. Her gün ortalama 30-40 bin lira arası parayı kasadan çaldı. Vaka meydana çıktığı vakit babam kalp krizi geçirdi diyerek işten ayrıldı. Herkes zan altındayken onun bırakıp gitmesi ondan şüphelenmemize namacıyla oldu. Kamera kayıtlarında yüzlerce defa tırnakçılık tekniğiyle hırsızlıkları teşhis edildi. Şikayetçi olduk, şu an kendisi cezaevinde” şeklinde konuştu.

KOCASI LÜKS ARABALARLA GELİP EŞİNİ ALIRDI

Çaldığı paralarla rezidans daire, kendi eşi ve yakın akrabaları üzerine arabalar aldığını iddia eden Kahraman Hanbaba, “Eşinin meşru olarak bir yerde çalıştığına dair resmi kayıt yok. İşsiz olmasına karşın buraya lüks arabalarla gelip eşini alırdı. Açığı kapamak amacıyla kendi araçlarımızı, dairelerimizi satıp bankadan kredi dahi kullandık. Biz bir haftadır kasa olarak kar etmeye başladık” dedi. Büşra D.’nin mesai dostu olan Merve Nur Çalış da hayat sürdürdükleri sorunlu proses hakkında, ‘Biz kendi içimizde sıksık sorun yaşıyorduk. Çünkü diyorsunuz ki acaba ben mi hata yaptım, bir dostum çalmış olabilir mi’ Herkesten şüpheleniyorsunuz” dedi.Büşra D.’nin kasaya koyar gibi yaparak paraları kıyafetinin amacıylae soktuğu anlar işyerini emniyet kameraları doğrulusunda kaydedildi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA