SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

Justin Bieber Müzik Haklarını Sattığı Fiyat

Justin Bieber Müzik Haklarını Sattığı Fiyat
Bu haber 25 Ocak 2023 - 23:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şarkıcı Justin Bieber, bütün müzik girdilerinin yayın haklarını Hipgnosis Songs Capital’e satması ile gündeme geldi. Justin Bieber, Hipgnosis Songs Capital’den 200 milyon dolar alacak.

 

 

2009 senesinde YouTube’da keşfedildiğinde daha çocuk yaşta olan Justin Bieber aradan geride bıraktığımız 14 senede hem bir erişkin hem de dünyanın en büyük müzik yıldızlarından biri durumuna geldi. Bieber rekor bir anlaşmaya imza atarak kariyerinde yeni bir adıma geçti.

200 MİLYON DOLAR ALACAK

Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, bütün müzik girdilerinin yayın haklarını Hipgnosis Songs Capital şirketine sattı. Justin Bieber’ın Hipgnosis Songs Capital’la yaptığı anlaşmanın şartları resmi olarak açıklanmadı. Fakat AFP haber ajansı, 28 yaşındaki ünlü şarkıcının 200 milyon dolar alacağını yazdı.

ANLAŞMA 31 ARALIK 2021 ÖNCESİ TÜM ŞARKILARI KAPSIYOR

Anlaşma, Justin Bieber’ın 31 Aralık 2021 evveli kaydedilen bütün şarkılarını kapsıyor. 290 şarkı arasında son senesinin en çok dinlenen pop şarkılarından ‘Baby’ ve ‘Sorry de var. Anlaşmaya göre Bieber’ın şarkıları halka açık ortamda çalındığında, Hipgnosis Songs Capital’a telif ücreti ödenmesi gerekecek.

“ALTIN VE PETROLDEN DAHA DEĞERLİ OLABİLİR”

2028’de kurulan Hipgnosis Songs Capital’ın kurucusu Merck Mercuriadis, daha evvelce yaptığı bir açıklamada, “Hit şarkılar, altın ve petrolden daha kıymetli olabilir” demişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA