SON DAKİKA

HABER BÜLTENİ TRACTOR

Balıkesir’de hastanede doktor kavgası!

Bu biyografi 26 Ocak 2023 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Balıkesir’de hastanede doktor kavgası!

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyat sırasında hekimler arasında başlayan münakaşa dışarıya taştı. Anestezi asistanı Muhammed Ali Ertan, hastanın acele uyandırılması amacıyla kendine baskı yaptığını ileri sürdüğü Dr. İsmail Şayan ve diğer hekimler doğrulusunda havalandırma boşluğunda darp edildiğini söyledi. Ertan, “Burada genel cerrahi hocası ve asistanla bana yumruklarla saldırdı. Beni kanlar içerisinde orada bırakıp gittiler. Üçünden de şikayetçiyim.” dedi.Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, iddiaya göre, 23 Ocak’ta ameliyat olan hastanın uyanma vakitı nedeniyle Genel Cerrahi Servisi’nde vazifeli Dr. İsmail Şayan ile anestezi asistanı Dr. Muhammed Ali Ertan arasında münakaşa yaşandı. Doktorlar, daha sonra beraber diğer ameliyata girdi.

AMELİYATTAN SONRA KAVGAYA TUTUŞTULAR

Girdikleri ikinci ameliyatın çıkışında 2 hekim, hastanenin havalandırma boşluğunda yine bir araya geldi. İkili arasındaki münakaşa, arbedeye dönüştü. Genel Cerrahi Servisi’nde vazifeli hekimler Azad Gazi Şahin ve Uğur Mengeneci’nin de karışmasıyla kavga büyüdü. Anestezi asistanı Dr. Ertan, yüzüne aldığı darbelerle yaralanırken, genel cerrah Şahin’in ise sol el baş parmağı kırıldı. Ertan, vazife yaptığı Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Şahin ise kaldırıldığı özel hastanede tedavi edildi. Her ikisi de tedavilerinin sonrasında taburcu edildi.

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Anestezi asistanı Dr. Ertan, jandarma, Balıkesir Tabip Odası ve Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü’ne giderek kendisini darp ettiğini ileri sürdüğü hekimler Azad Gazi Şahin, İsmail Şayan ve Uğur Mengeneci ile alakalı şikayetçi oldu. Asıl kendilerinin mağdur bulunduğunu ileri süren 3 hekim da Ertan amacıyla jandarma ve Balıkesir Tabip Odası’na şikayette bulundu.

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDA YUMRUKLARLA SALDIRDI

Karşılaştığı cerrahi baskı nedeniyle olayların yaşandığını öne süren anestezi asistanı Dr. Muhammed Ali Ertan, “Dr. İsmail Şayan, ‘Hastayı acele uyandıralım. Çok vakamız var. Ne ilaç varsa verin uyansın’ diyerek, sert bir üslupla bana baskı yaptı. Ben de bu işin bu tür olmayacağını belirtip, ‘Hasta tamamıyla derlenmeden, salondan çıkaramam, olayın çokluğu beni ilgilendirmez. Benim işim şu anki hastanın sağlığı, işime karışmayın’ dedim. Aramızda kısa bir münakaşa oldu. Birkaç saat atlattıktan sonra tartıştığımız genel cerrahideki dost beni aradı. Daha güzel bir tonla, ‘Muhammet uygun misin? Konuşalım’ dedi. Kabul ettim. ‘Tartışma olur, tatlıya da bağlanır’ diye düşündüm. Sürekli yüz yüze bakıyoruz. Daha rahat konuşacağımızı ifade ederek beni yangın merdivenine çağırdı. ‘Hemen üst taraftaki havalandırma boşluğunda konuşalım’ dedi. Üst kata çıkar çıkmaz, bir genel cerrahi hocası ve bir asistanla bana yumruklarla saldırdı. Sonra hocaları, çelme takıp beni yere düşürdü. Yerde yüzüme yumruk atmaya devam etti. Yüzümden yaralandım, kaşım açıldı. Beni kanlar içerisinde orada bırakıp gittiler. Zorlukla hocamızın yanına gittim. Beni sedyeyle acile servise götürdüler. Çoğu yerimde ağrı sızı var. Üçünden de şikayetçiyim” diye konuştu.

HOCAMIZ, AYIRMAK İÇİN MÜDAHALE ETTİ

Genel cerrahi asistanı Dr. Uğur Mengeneci de Dr. İsmail Şayan ile anestezi asistanı Muhammed Ali Ertan arasında hastanın geç uyanmasıyla alakalı sorunden ötürü münakaşa yaşandığını belirterek, “Dr. İsmail Şayan, hastanın geç uyanması bir sorune mi yol açacak diyerek, anestezi asistanı Dr. Ertan’a ‘Hocanı çağır, hastada sorun mi var’ diye soruyor. Ertan ise ‘Hocayı ne vakit çağıracağımı ben bilirim, işime karışamazsın’ gibi cevaplar veriyor. Bu cevaplar üstüne münakaşa başlıyor. Diğer ameliyatlar devam eder iken gözle ilişki ve birtakım tahrik öğeyi hareketler oluşuyor. Dr. Şayan bu halleri bana anlatarak, Dr. Ertan ile özel olarak görüşeceklerini söyledi. Ben de hali öğretim üyemiz Azad Gazi Şahin’e anlattım. ‘Olaya hakim olalım, gerek görülürse ayıralım, engelleyelim’ dedim. Ameliyathaneye çıkarken yangın merdiveninde biz bağırışları duyduk. Üst katta bir havalandırma var. Oraya çıktığımızda İsmail ve Muhammet birbirlerinin boynuna yapışmış, arbede halindelerdi. ‘Gençler ne yapıyorsunuz. Hoca geldi’ dedim. Ertan, ‘Hocanı da seni de’ gibi bir ifade kullandı. Hocamız, ayırmak amacıyla araya girmek etti. Ertan bu sırada hocamıza da saldırdı. Kavga büyüdü. Kavgada anestezist dostımız yüzünden darp edildi. Hocamızın da sol el parmağı kırıldı” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Tarafların karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi bulunduğu olayla alakalı Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı’nın yanı sıra Balıkesir Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği doğrulusunda da tahkîkat başlatıldı

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA